تصویر

این خانم، یک تنه در تهران علیه حجاب شورش کرد!


یکی از دوستان فیسبوکی ام، چند عكس دیدنی برای من فرستاده و خواسته که شرحی بر آن ها بنویسم. نام عکاس را هم نوشته، اما خواهش کرده منتشر نکنم که برایش دردسر نشود.

این خانم، یک تنه در تهران علیه حجاب شورش کرد!

این خانم، یک تنه در تهران علیه حجاب شورش کرد!

این عکس ها مربوط است به خانمی که در تهران سر به شورش برداشته است. يعنی يكباره لچك و حجاب را از سر برداشته و درخيابان راه افتاده است. سوار اتوبوس و مترو هم شده و لابد در دل خود گفته:
مرگ يكبار، شيون هم يكبار!
راستی اگر همه زن هائی كه نمی خواهند حجاب داشته باشند، در اين روزها که هوای تهران بهاری شده، روسری ها را بردارند و بزنند به سيم آخر چه می شود؟ مگر اوین را بیاورند وسط شهر، و الا شهر را نمی توانند ببرند به اوین.
چنین شورشی زیاد هم حرف و تصوری خیالی نیست. تاریخ معاصر، مشابه آن را برای مخالفت با فشارهای فرهنگی و اجتماعی، تبعیض و فقر و حتی در جنبش های استقلال طلبانه، فراوان به یاد دارد.
در همین ایران خودمان، روزی که ناصرالدین شاه از شکار به تهران بازگشت و ناگهان با انبوه زنان سیاهپوش و نقاب بر صورتی روبرو شد که قابلمه به دست در خیابان راه افتاده بودند و علیه گرانی نان شعار میدادند، شاه کج کلاه را در بهت و حیرت فرو بردند.
اما، خودمانیم، اين شكل و شمايل ساده اما بی حجاب، که چند ساعتی در خیابان های مرکزی تهران، مترو و اتوبوس گشت زد، بسيار نجيبانه تر و با حجاب تر از تصاويری نیست كه از نيمه حجابی ها، با موهای رنگی و چند رنگی در تهران گرفته و منتشر می شود ؟ اگر دست از سر مردم بردارند، ماجرا در همين حدود که می بینید خاتمه می يابد. بندرت و بسيار بندرت در خيابان های كشورهای اروپائی زنانی با آن آرایشی يافت می شوند كه درتهران يافت می شوند. از بینی قلمی و سربالای زنان و دختران ایرانی بگذریم که مایه تعجب غیر ایرانی هاست و مطبوعات اروپائی نیز اغلب با تعجب اشاره می کنند که در ایران بینی همه خانم ها شبیه هم است! فشار روی جامعه و تحميل چادر و روسری كار را خراب تر از آن كرده كه فكرش را می كردند.

4 دیدگاه برای “این خانم، یک تنه در تهران علیه حجاب شورش کرد!

  1. بازتاب: ترویج فرهنگ حجاب اسلامی در شبکه ولایت | مجله فلونز :: Felons magazine

  2. بازتاب: در کنسرت ابی، کتایون ریاحی بی‌حجاب شد | مجله فلونز :: Felons magazine

  3. بازتاب: زن مسلمان مجهز به بیکینی ۱۰۰٪ حلال و اسلامی | مجله فلونز :: Felons magazine

  4. بازتاب: روش‌ جدید در ترويج فرهنگ حجاب اسلامی | مجله فلونز :: Felons magazine

قوانین ارسال نظر: مسوولیت نظرات منتشر شده تنها با نویسندگان آن است، نه با نویسندگان این وب. - معرفی شماره تماس ممنوع است. - حق ويرايش نظرات برای ناظران محفوظ است. در انت‌ها توجه داشته باش که به قول شادروان «رضا فاضلی»، هر فحشی که بدی، ۱۰ برابرش را به پدر و مادر و جد و آبادت حواله می‌دهم و ۱۰۰ برابرش را به اون محمد و علی و کل توله‌هایی که پس انداختن. حالا مختاری که هر چی دلت می‌خواد بگی

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s