تصویر

زن مسلمان: من در برابر میزان پولی معین، می‌پذیرم که توسط تو گاییده شوم!


پدر و مادر گرامی، آیا معنای خطبه عقدی که برای دخترت خوانده می‌شود
و
در پی آن گل از گلت شکفته می‌شود و لبخند شوق و رضایت پهنای صورت تو و کل خانواده‌های عروس و داماد را در بر می‌گیرد، را می‌دانی!!؟

زن مسلمان: من در برابر میزان پولی معین، می‌پذیرم که توسط تو گاییده شوم!

زن مسلمان: من در برابر میزان پولی معین، می‌پذیرم که توسط تو گاییده شوم!

همه ما تا حالا خوندن خطبه عقد اسلامی رو دیدیم و خیلی از افراد هم موقع ازدواجشون این خطبه خوانده شده.

اما فکر می‌کنید چند درصد معنی این خطبه رو می‌دونن؟

بریم ببینیم این خطبه که ائمه معصوم زیاد ازش استفاده کردن چیه و چه معنی‌ای داره؟

«از شر نفس و اعمال خود به الله پناه می‌بریم. کسی را که الله راهنمایی کند هیچکس نمی‌تواند گمراهش کند.‌ای کسانی که ایمان اورده‌اید همیشه به الله روی کنید و به او متکی باشید. و به الله متکی شوید و به خویشان یگانگی کنید و بدانید که الله مراقب شماست. والله منش شما را درست خواهد کرد و گناهان شما را خواهد بخشید و هر کس از الله و پیامبرش فرمانبرداری کند به پیروزی خواهد رسید.»

بعد از خواندن جملات بالا آخوند (فرقی نمی‌کنه عمامه داشته باشه یا بدون عمامه باشه) از عروس می‌پرسد:

«آیا وکیلم شما را به عقد آقای X در بیاورم؟»

هنگامی که عروس پاسخ مثبت داد رو به داماد می‌کند و همین پرسش را از او می‌کند.

حالا ببینیم پس از شنیدن پاسخ مثبت داماد آخوند از طرف عروس چی می‌گه (برای این قسمت متن عربی رو هم می‌نویسم):

«انکحتک و زوجتک نفسی الی صداق المعلوم»

معنی این جمله که از طرف عروس به داماد گفته می‌شه هست:

«من در برابر میزان پولی معین، می‌پذیرم که توسط تو گاییده شوم»

عروس در برابر شنیدن جمله بالا که از طرف وکیلش (همون آخوند) گفته می‌شه می‌گوید:

«قبول می‌کنم»!!!!

در «فرهنگ دهخدا» (جلد ن صفحه ۷۲۱)، «نکاح» دارای دو معنی «جماع کردن» و «گاییدن» می‌باشد.

همچنین در فرهنگ عربی به عربی «التوقیف علی مهمات التعاریف»، «نکاح» به این صورت توضیح داده شده:

«ایلاج ذکر فی الفرج لیصر بذالک کالشی الواحد»

که معنی کلمه به کلمه این می‌شود:

«وارد کردن آلت تناسلی مرد در آلت تناسلی زن بگونه‌ای که جسم واحد شوند»

توضیحات و ترجمه‌های کلمه به کلمه فوق به وضوح نشون می‌ده که ارزش زن در اسلام چه میزان بوده و زن گرفتن از نظر دین اسلام به چه چیز گفته می‌شود.

هنوز هم نمی‌دونم که با دانستن این موضوع، آیا زنی می‌پذیره که در شبی که به گفته خیلی‌ها به یاد ماندنی‌ترین شب زندگیشه، جلوی مادر، پدر، برادر و دیگران، اعم از نزدیکان و اقوام دور در مقابل این جمله با خوشحالی «بله» بگوید و ارزش خود و دلیل کل ازدواجش را در حد موجودی که برای گاییده شدن توسط مردی که میزان پولی معین به وی داده، پایین بیاورد!!!؟

البته که اگر این کار را بکند، حتما لیاقتش‌‌ همان است و شوهرش نیز در آینده بیش از آن برایش ارزشی قائل نخواهد شد.

نمی‌دونم آیا زنی که می‌اد با افتخار سینه‌اش رو سپر می‌کنه و می‌گه من مسلمونم و به احکام اسلامی برای ازدواج تن می‌ده، معنی این جملات رو می‌دونه یا نه؟

اگه اون زن سر سوزنی برای خودش ارزش قائل باشه همچین چیزهایی قبول می‌کنه؟

و آیا اگر مردی بدونه همچین توهین‌هایی به همسر و مادر و خواهرش می‌شه یا شده، باز هم با افتخار از این گونه احکام داره و از همچین حکمی برای ازدواج استفاده می‌کنه و زیر بار می‌ره؟

_________________________

واکنش و پاسخ یک سایت اسلامی:

مستکبران جهان و مزدوران آنان خود را به هر دری می‌زنند تا افکار نسل جوان را نسبت به دین اسلام که در عصر حاضر خاری در چشم مستکبران عالم شده مشوش سازند و در این رهگذر یکی از دستاویزهای آنان بحث حقوق زن در اسلام است.
نویسنده نوشتار مذکور نیز تمام تلاش علمی خود را بکار برده تا ازدواج اسلامی را زیر سؤال ببرد و با پایین جلوه دادن منزلت زن از دیدگاه اسلام در بحث ازدواج حس إسلام ستیزی را در زنان و جوانان مسلمان ایجاد کند غافل از اینکه نوشتار مذکور بیش از آنکه به آموزه‌های اسلامی ضربه بزند سواد نویسنده را زیر سؤال برده و منزلت علمی خود وی را هدف قرار داده است. نویسنده مذکور این زحمت را به خود نداده تا متن صحیح عقد ازدواج را در کتب اسلامی مشاهده کند. نمونه بارز کم سوادی وی این است که گفته «آخوند از طرف عروس می‌گوید: «انکحتک و زوجتک نفسی الی صداق المعلوم» این عبارت مربوط به زمانی است که خود عروس بدون وکالت عاقد (آخوند یا غیر آخوند) می‌خواهد عقد را بخواند. زیرا ترجمه عبارت مذکور این است که من خودم را به عقد تو درآوردم و روشن است که عاقد نمی‌خواهد خود را به عقد داماد درآورد. بلکه عاقد با کسب إجازه از عروس و داماد وکیل شده تا موکله خود (عروس) را به عقد موکل (داماد) در آورد و لذا وقتی آخوند و عاقد از طرف عروس عقد را جاری می‌سازد به این صورت است که می‌گوید: «زوجتُ موکلتی لموکّلی علی الصداق المعلوم.» یعنی «من موکله خود (یعنی عروس) را به عقد موکل خود (یعنی داماد) در آوردم به مهریه مشخص و معین»
گذشته از این اشکال و سایر اشکالات که دلالت بر کم سوادی نویسنده نوشتار مذکور دارد درباره واژه نکاح هم باید بگوییم در کتب لغت (۲) برای نکاح دو معنا بیان شده که یکی جماع و آمیزش است و دیگری پیوند زناشویی و عقد و نویسنده مذکور بدون تذکر این مسئله، این گونه جلوه داده که واژه نکاح در زبان عربی صرفا به معنای جماع بکار می‌رود!
اگر در لغت نامه دهخدا آمده که معنای نکاح جماع کردن است در همین لغت نامه به معنای عقدزناشویی نیز تصریح شده است. ولی نویسنده مذکور به آن‌ها اشاره نکرده است. در لغت نامه دهخدا ذیل واژه نکاح معانی زیر نیز نقل شده است:
عقد زناشویی بستن، شوی کردن، عقدی که به موجب آن علاقه زناشویی بین زن و مرد ایجاد شود. (۲)
همچنین در کتاب «التوقیف علی مهمات التعاریف» که نویسنده مذکور از وی استفاده نموده درباره معنای نکاح آمده که: «وقال الراغب أصل النکاح العقد ثم استعیر للجماع ومحال أن یکون فی الأصل للجماع ثم استعیر للعقد لأن أسماء الجماع کل‌ها کنایات لاستقباحهم ذکره کتعاطیه و محال أن یستعملوا ما یستفظعونه لما یستحسنونه» (۳)
«راغب اصفهانی معتقد است که اصل نِکَاح براى پیمان بستن و عقد است. سپس به صورت کنایه به معنای جماع استعمال شده و محال است که ابتدا به معنای جماع بوده باشد و سپس برای عقد بکار رفته باشد. زیرا اسم هائی که به معناى جماع است به خاطر قباحت ذکر و یاد آن امر تماما بطور کنایه است مثل زشتی معنای «تعاطیه» و محال است اسمى را که زشت می‌شمارند براى اسمى که نیکویش می‌دانند إستعمال کنند.»
چنانکه ملاحظه می‌کنید در کتاب «التوقیف علی مهمات التعاریف» نیز به صرف ذکر معنای «ایلاج ذکر فی الفرج…» اکتفاء نشده، بلکه آمده که معنای دیگر آن عقد زناشویی است و از راغب اصفهانی نیز نقل کرده که در اصل و ابتدا واژه نکاح در خصوص عقد استعمال شده است.
علاوه بر این صیغه عقد ازدواج در اسلام متوقف بر کلمه انکحت نیست. بلکه بجای آن زوجت نیز بکار می‌رود و تعبیر زوجت به روشنی دلالت بر زوجیت و پیوند و پیمان زناشویی دارد.
پی نوشت‌ها:
۱. ر. ک: فیومى، احمد بن محمد مقرى‌، المصباح المنیر، قم، دارالرضی، بی‌تا، ج‌۲، ص ۶۲۴.
۲. جنابعالی می‌توانید با مراجعه به سایت «واژه یاب» به آدرس «www. vajehyab. com» و تایپ کردن واژه نکاح معنای این واژه را در لغت نامه دهخدا مشاهده کنید.
۳. المناوی، محمد عبد الرؤوف، التوقیف على مهمات التعاریف، قاهره، عالم الکتب، ۱۴۱۰ق، ص ۳۲۰.

موفق و موید باشید

4 دیدگاه برای “زن مسلمان: من در برابر میزان پولی معین، می‌پذیرم که توسط تو گاییده شوم!

 1. سگ تو روحت حرمزاده ی ولد زنا!!!ریدم به قب پدر خودتو اون رضا فاضلی!!!تخم حروم تو چه گوزی باشی که داری راجع به پیامبر و امامای ما مطلب می نویسی.از کل مطالب وب سایتت حالم به هم خورد چون خیلی ساده و الکی بودن.کاملا مشخصه که عقده داری!از روی همی نعقدت داری زر می نویسی.حتما توی بچه گیهات گذاشتن کونت که اینجوری عقده ای بار اومدی.مادر جنده ی خوارکسده تخم حروم.
  دورود بر جمهوری اسلامی که ریده به حال شما تخم حروما

 2. کس کش های مادرقحبه…از شما حرومزاده ها بیشتر از این انتظار نمیره ولی نمیدونم چطور به خودتون اجازه میدین اسم اسلام رو به دهان نجستون بیارید تخم حروم ها!!!
  شما رو باید قرنطینه کرد چون بیمارید…بیشتر از همه برا خودتون ضرر دارید نه دیگران چون اگر آدم یکم عقل تو کله اش باشه اراجیف شما رو محل سگ هم نمیزاره
  در آخر دعا میکنم به حق همون اسلامی که پاک ترین دین خداست،خدا خودش جزا و کیفرتون رو بده، هم در این دنیا و هم در آخرت.

 3. اسلام بهترین دین خداست اینو از نظر دینی نمیگم از نظر علمی ثابت شدست
  فقط برین بحث علمی اسلام را مطالعه کنید کافی تا همه چی دستتون بیاد

 4. بازتاب: دختر تونسی قبل از جهاد نکاح | مجله فلونز :: Persian Beauty Awards

قوانین ارسال نظر: مسوولیت نظرات منتشر شده تنها با نویسندگان آن است، نه با نویسندگان این وب. - معرفی شماره تماس ممنوع است. - حق ويرايش نظرات برای ناظران محفوظ است. در انت‌ها توجه داشته باش که به قول شادروان «رضا فاضلی»، هر فحشی که بدی، ۱۰ برابرش را به پدر و مادر و جد و آبادت حواله می‌دهم و ۱۰۰ برابرش را به اون محمد و علی و کل توله‌هایی که پس انداختن. حالا مختاری که هر چی دلت می‌خواد بگی

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s